مرغ کبابی با سبزیجات


مرغ کبابی با سبزیجات
    مواد لازم :
       2 کیلوگرم مرغ کامل
       4 ساقه رزماری
       6 حبه سیرخرد شده
       8 ساقه آویشن
       6 قاشق غذا خوری کره
    1/4برش از یک لیمو
         نمک و تازه فلفل سیاه و سفید
     مواد لازم : سبزیجات      
    1-1/2 فنجان گوجه فرنگی تزیینی
       1/2 پیاز زرد قاچ شده
       1/2 از یک لامپ رازیانه خرد شده
          4 عدد هویج طولی برش خرده
          1 فنجان کلم بروکسل به دو نیم شده
          3 ساقه کرفس درشت خرد شده
          1عدد سیب زمینی قاچ شده
          1عدد ذرت نصف شده
          1عدد لیمو قاچ شده با پوست
            روغن گیاهی، مورد نیاز

 تمام سبزیجات را توی ظرفی بریزید و روغن ،نمک ،فلفل ورزماری را به سبزیجات اضافه وباهم ترکیب کنید.
سپس سبزیجات مزه دار شده را توی ظرف مورد نظرتان بریزید.توی شکم مرغ را تمیز کنید وگردن را از مرغ جدا کرده و مرغ را شسته وخشک کنید.آویشن را بانمک وفلفل وسیر نرم شده را مخلوط کرده وتوی شکم مرغ بریزید. برشی از لیمو را هم در میان شکم مرغ قرار دهید. با نوک انگشتان پوست را از سینه مرغ جدا کرده وچند برش کره وساقه رزماری زیر پوست روی سینه مرغ قرار دهید.سپس با یک تکه نخ دور بالهای واطراف مرغ بپیچید . در آخر پاهای مرغ را جمع کرده ونخ را دور پاهای مرغ کاملا ببندید.مرغ آماده شده را روی سبزیجات قرار داده وچند برش کره روی سینه مرغ بگذارید.  مرغ را در فر از قبل گرم شده با حرارت 475 درجه فارنهایت ویا 246 درجه سانتیگراد به مد ت 45 دقیقه قرار دهید. تا روی مرغ کاملا طلایی وکباب شود.سپس مرغ را به آرامی برگردانید وبه مدت 25 دقیقه دیگر اجازه دهید. تا اطراف مرغ برشته وطلایی شود.وقتیکه مرغ پخته وکباب شد.از فر خارج کرده وکناری بگذارید وسس توی ظرف سبزیجات را خارج وصاف کنید.مرغ را بدلخواه برش زده ودر ظرف سرو قرار دهید.
1 قاشق غذا خوری آرد را با 1 قاشق غذا خوری روغن را توی تابه روی حرارت ملایم تفت  دهید. بعد سس سبزیجات را به ترکیب اضافه وهم بزنید تا صاف شود.شما می توانید در این سس از زعفران آب کرده وکمی آبلیمو هم استفاده کنید. روی برشهای مرغ را با این سس مزه دار کرده وسرو کنید.

/ 2 نظر / 60 بازدید
مهدی

واااااااااای میخواین ما رو بکشین؟؟؟؟ [نیشخند] الان حس میکنم مرغ لای دندونامه [خنده] مرسی که به وبم سر زدین از قسمت بالا سمت راست هر مطلب میتونین نظر بدین، شما رو لینک میکنم، اگه دوست داشتین لینک کنید مرسی [گل][گل]

sheyda

salam golam vaghan ba asabe adam bazi mikone in weblag manam shekamu mer3000 webe zibayi dari